S novými pneumatikami jezděte během prvních 500 kilometrů velmi opatrně.
Na obrubník nebo podobné překážky najíždějte pomalu a pokud možno kolmo.
Průběžně kontrolujte, zda pneumatiky nejsou poškozené (díry, zářezy, trhliny a vyboulení). Z profilu pneumatik odstraňujte cizí částice.
Vadná kola nebo pneumatiky nechte ihned vyměnit.
Chraňte pneumatiky před stykem s olejem, tukem a pohonnými hmotami.
Ztracené čepičky ventilků neprodleně nahraďte.
Pokud kola demontujete, označte je, aby byl při opětovné montáži zachován směr jejich otáčení.
Demontovaná kola, resp. pneumatiky vždy skladujte v chladnu, suchu a pokud možno temnu.
Nové pneumatiky
Nové pneumatiky nemají hned od začátku optimální přilnavost, proto je prvních 500 km „zajíždějte“ přiměřenou rychlostí a odpovídajícím stylem jízdy. To se příznivě projeví i na jejich životnosti.
V důsledku konstrukčních charakteristik i uspořádání profilu se mohou hloubky profilů nových pneumatik podle provedení a výrobce lišit.
Skryté vady
Poškození pneumatik a ráfků je často skryté. Nežádoucí vibrace, resp. táhnutí vozidla k jedné straně mohou upozorňovat na vadnou pneumatiku. Máte-li podezření, že je kolo poškozené, okamžitě snižte rychlost. Zkontrolujte, zda nejsou pneumatiky poškozené. Pokud není navenek žádné poškození patrné, dojeďte pomalu a opatrně k nejbližšímu autorizovanému servisu, kde nechte vozidlo zkontrolovat.
Pneumatiky s určeným směrem otáčení
Pneumatiky s určeným směrem otáčení jsou na boku označené šipkou. Uvedený směr otáčení pneumatik je nutné dodržet. Tím zaručíte jejich optimální vlastnosti s ohledem na aquaplaning, přilnavost, hluk i opotřebování.
Ráfky s přišroubovanými ozdobnými prvky*
Ráfky z lehkých slitin lze opatřit výměnnými ozdobnými prvky, které se připevňují samojisticími šrouby. Pokud chcete na kole vyměnit poškozené ozdobné prvky, vyhledejte některý z autorizovaných servisů.