Zwrócić uwagę na zmienione własności jazdy.
Jazda ze zbyt małym ciśnieniem lub bez ciśnienia w oponie oznacza sytuację nienormalną. Ponieważ jednak dzięki oponom przystosowanym do jazdy awaryjnej własności jezdne niemal nie ulegają zmianie, nie wolno zapomnieć, że jazda odbywa się przy zbyt niskim ciśnieniu. Jeżeli dojdzie do użycia opon przystosowanych do jazdy awaryjnej, zapoznać się z następującymi wskazówkami:
Elektroniczna kontrola stabilizacji jazdy (ESC) musi być włączona.
Nie jechać szybciej, niż 80 km/h OSTRZEŻENIE.
Jeździć przewidująco.
Ostrożnie przyspieszać.
Unikać niekoniecznych manewrów skręcania/hamowania.
W odpowiednim czasie, przed zakrętami i w niebezpiecznych miejscach zmniejszać prędkość.
Należy zapoznać się z Link.
Zmiana własności podczas jazdy z uszkodzoną oponą
Uszkodzona przednia opona wpływa na własności jezdne samochodu, powodując ściąganie na stronę uszkodzonego koła, oraz pogarsza skuteczność hamowania.
Uszkodzona tylna opona wpływa na własności jezdne zarówno poprzez lekkie ściąganie jak i lekkie pogorszenie skuteczności hamowania. Zachowanie to można wyczuć zwłaszcza podczas jazdy na zakrętach.
- W trybie jazdy awaryjnej z takimi specjalnymi oponami zmieniają się własności jezdne samochodu podczas hamowania, jazdy na zakręcie i podczas silnego przyspieszania.
- Maksymalna prędkość 80 km/h obowiązuje tylko przy uwzględnieniu warunków pogodowych i drogowych. Stosować się obowiązujących przepisów. Opony przystosowane do jazdy awaryjnej, w razie ubytku ciśnienia uzyskuje ponownie swoją mobilność. Za samochód, skorygowanie ciśnienia w oponach i za wymianę uszkodzonego elementu odpowiada kierowca Link. Z tego względu dostosować sposób jazdy do aktualnej sytuacji na drodze.
Ostrożnie!
Podczas jazdy awaryjnej z tymi specjalnymi oponami zalecany jest spokojny sposób jazdy. Unikać gwałtownych manewrów.