Samochód jest wyposażony w dwa akumulatory 12 woltowe i w akumulator wysokonapięciowy.
Kiedy akumulatory 12 woltowe są rozładowane, można je naładować prostownikiem jak w konwencjonalnym samochodzie, albo uruchomić z zewnętrznego akumulatora w innym samochodzie.
To samo dotyczy rozładowanego akumulatora wysokonapięciowego. W każdym razie, procesowi ładowania w takim przypadku towarzyszą informacje tekstowe na wyświetlaczu zestawu wskaźników. Jednocześnie zapłon musi być włączony, a wszelkie niekonieczne odbiorniki prądu powinny być wyłączone.
Ładowanie lub uruchamianie z zewnętrznego akumulatora w obu przypadkach następuje za pomocą przyłączy w przedziale silnikowym Link albo Link.
Samochód niezdolny do rozruchu. Patrz Instrukcja obsługi
Taka informacja tekstowa pojawia się, kiedy poziom naładowania akumulatora wysokonapięciowego jest zbyt niski. Samochodu nie można uruchomić o własnych siłach. Akumulator wysokonapięciowy musi zostać naładowany prostownikiem, albo przy użyciu innego samochodu należy rozpocząć uruchamianie z zewnętrznego akumulatora.
Po podłączeniu prostownika albo przewodów wspomagania rozruchu, zapłon musi zostać wyłączony na ok. dwie minuty i ponownie włączony. W zestawie wskaźników zaświeca się wtedy, najpóźniej po jednej minucie jedna z poniższych lampek kontrolnych.
Zdolność do rozruchu zostanie przywrócona. Proszę czekać...
Kiedy świeci się lampka kontrolna i pojawia informacja tekstowa, akumulator wysokonapięciowy jest ładowany, albo trwa uruchamianie z zewnętrznego akumulatora innego samochodu.
Kiedy akumulatory 12 woltowe są rozładowane, świeci się lampka kontrolna . Proces ładowania trwa w tym przypadku dłużej, ponieważ najpierw będą ładowane akumulatory 12 woltowe. Przy wyłączonym zapłonie proces trwa szybciej.
Przywrócono zdolność do rozruchu. Samochód można uruchomić.
Taka informacja tekstowa pojawia się, kiedy proces ładowania skutecznie się zakończył. Samochód można ponownie uruchomić.
Anulowano proces ładowania. Zdolności do rozruchu nie można przywrócić
Taka informacja tekstowa pojawia się, kiedy proces ładowania nie zakończył się skutecznie lub został anulowany. To może wynikać z niskiej mocy prostownika do ładowania albo z niskiej mocy akumulatora w samochodzie wspomagającym rozruch. Kiedy samochodu nie można uruchomić, należy wezwać fachową pomoc.
Informacja
- Prostownik powinien zapewniać natężenie prądu co najmniej 30 A, inaczej ładowanie akumulatora wysokonapięciowego trawa znacznie dłużej. Idealnym jest natężenie prądu od 50 A do 70 A.
- Podczas uruchamiania z zewnętrznego akumulatora, samochód zasilający powiniej należyć mniej więcej do takiej samej kategorii pojazdów. W mniejszym samochodzie mogłoby dojść do rozładowania się akumulatora.
- Po ok. 30 minutach, proces ładowania zostaje anulowany, ponieważ zapłon wyłączy się automatycznie. Kiedy proces ładowania ma być kontynuowany, należy ponowie włączyć zapłon.